SRW Spółdzielnia Rolników Wielkopolskich

Produkcja i sprzedaż trzody chlewnej, doradztwo i szkolenia – grupa producentów rolnych

Mapa Strony |

Modernizacja gospodarstw rolnych

4 listopada 2010 r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa w której wziął udział szef resortu Marek Sawicki oraz prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Kołodziej. Minister Marek Sawicki poinformował, że planuje uruchomienie naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” 3 stycznia 2011 roku. Poinformował także, że teraz wiosek o przyznanie wsparcia na kupno, a następnie wspólne użytkowanie maszyn czy urządzeń rolniczych będzie mogła złożyć grupa beneficjentów. W ten sposób taką pomoc będą mogli otrzymać także właściciele mniejszych gospodarstw rolnych.

Prezes ARiMR Tomasz Kołodziej poinformował także o planach dotyczących realizacji płatności bezpośrednich za 2010 r. Zgodnie z obowiązującym prawem Agencja rozpocznie wypłacanie tych dopłat od 1 grudnia i jeszcze w tym roku do rolników trafi około 9 miliardów złotych.

Źródło: ARiMR

Opublikowane: 8 listopada 2010 w kategorii ARiMR, Wydarzenia , słowa kluczowe: , ,

Używamy cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce.