SRW Spółdzielnia Rolników Wielkopolskich

Produkcja i sprzedaż trzody chlewnej, doradztwo i szkolenia – grupa producentów rolnych

Mapa Strony |

Członkowie

Członkiem Spółdzielni może być osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, prowadząca gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym lub prowadząca działalność w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej, będąca producentem trzody chlewnej, która w okresie roku kalendarzowego produkuje minimum 100 sztuk tuczników, a w okresie roku bezpośrednio poprzedzającego dzień złożenia deklaracji sprzedała Spółdzielni minimum 100 sztuk tuczników lub zrealizowała 3 dostawy trzody chlewnej.

Członkiem Spółdzielni może zostać również osoba prawna, która spełnia wymienione warunki, której działalność jest zgodna z działalnością statutową Spółdzielni.

Warunkiem przyjęcia w poczet członków jest:

1. Złożenie do Zarządu wniosku o przyjęcie do Spółdzielni.

2. Złożenie deklaracji członkowskiej i wpłacenie co najmniej jednego udziału.

3. Wpłacenie wpisowego.

4. Uzyskanie pozytywnej decyzji Zarządu.

5. Zawarcie umowy członkowskiej, która określa zasady i tryb sprzedaży produktów, wytworzonych w gospodarstwach członków, dla których Spółdzielnia utworzyła grupę producentów rolnych.

Każdy pełnoprawny członek Spółdzielni jest również członkiem grupy producentów rolnych.  Przy składaniu wniosku o przyjęcie w poczet członków i deklaracji członkowskiej, należy również złożyć wypełnioną ankietę producenta trzody chlewnej oraz oświadczenie dotyczące prowadzenia gospodarstwa rolnego. Oświadczenie jest niezbędne przy dopisaniu nowego członka do listy członków grupy producentów rolnych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Członkowie Spółdzielni mają wiele praw, ale mają również obowiązki.

Przede wszystkim członek ma prawo wybierać i ma prawo być wybieranym do organów samorządowych Spółdzielni, uczestniczy w podziale nadwyżki bilansowej oraz korzysta w pierwszej kolejności z usług i świadczeń Spółdzielni.

Członek zobowiązany jest między innymi współpracować ze Spółdzielnią oraz produkować tuczniki o wysokich parametrach jakościowych, zgodnie ze standardami określonymi przez Spółdzielnię, w celu dostosowania produkcji do wymagań rynku. Członek jest zobowiązany również do sprzedaży całości produkcji tuczników do Spółdzielni, z wyjątkami określonymi w Statucie.

W tym dziale:

Aktualności

19 kw. 2011

WIELKANOC A.D. 2011

Z okazji Świąt Wielkanocy składamy wszystkim Klientom Spółdzielni Rolników Wielkopolskich najlepsze życzenia:…

07 sty 2011

Urzędy Skarbowe w Poznaniu zmieniają zakresy terytorialne

Od 1 stycznie 2011 roku podatnicy, płatnicy i inkasenci ze względu na…

23 gru 2010

Wesołych Świąt

Używamy cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce.