SRW Spółdzielnia Rolników Wielkopolskich

Produkcja i sprzedaż trzody chlewnej, doradztwo i szkolenia – grupa producentów rolnych

Mapa Strony |

Historia

Spółdzielnia Rolników Wielkopolskich powstała w lipcu 1993 roku z inicjatywy kilkudziesięciu indywidualnych rolników. Głównym celem dla którego producenci trzody chlewnej zawiązali spółdzielnię, było zapewnienie członkom zbytu ich produktu, jakim jest tucznik. Marzeniem członków – założycieli było posiadanie własnej ubojni. Jednym z warunków otrzymania kredytu na inwestycję było pozyskanie 1500 członków. Nieufność producentów do organizowania się w silne podmioty gospodarcze w dobie przechodzenia od gospodarki planowanej centralnie do do gospodarki rynkowej była główną przyczyną niepowadzenia planowanej inwestycji.  

W maju 1994 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą paszową LNB i rozpoczęliśmy działalność handlową – sprzedaż hurtową pasz i dodatków paszowych. Utworzyliśmy pierwsze punkty sprzedaży pasz. W kolejnych latach powstawały nowe punkty  i w ten sposób docieraliśmy do odbiorców – producentów rolnych. Dzisiaj posiadamy własny magazyn pasz w Tarnowie Podgórnym, prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną, rozszerzyliśmy naszą ofertę z kilkunastu produktów do kilkuset, wprowadziliśmy do sprzedaży sprzęt i akcesoria weterynaryjne, wykorzystujemy różne kanały dystrybucji, by dotrzeć do jak najliczniejszej rzeszy odbiorców.

W 1996 roku nawiązaliśmy współpracę z prywatną ubojnią w dawnym województwie leszczyńskim i rozpoczęliśmy organizację skupu i sprzedaży trzody chlewnej.  W latach 1996- 2008 współpracowaliśmy z kilkunastoma zakładami mięsnymi, by w konsekwencji ograniczyć się do czterech sprawdzonych i wiarygodnych odbiorców żywca.  Przez cały okres prowadzenia tej działalności skupialiśmy nasze działania nad poprawą jakości dostarczanego żywca do zakładów mięsnych. Zaczynaliśmy od średniej miesności 45%, dzisiaj średnia mięsność tuczników produkowanych przez naszych członków i klientów kształtuje sie na poziomie 55%-58% .  

W 1997 roku rozpoczęliśmy działalność usługową –  organizowanie szkoleń specjalistycznych. W latach 1996-1997 współpracowaliśmy z Hanowerską Izbą Gospodarczą i organizowaliśmy  praktyki dla uczniów szkłół rolniczych w Niemczech oraz wyjazdy specjalistyczne do Niemiec. Przez cały okres naszej działalności świadczymy usługi doradcze dla naszych członków i klientów. 

21 sierpnia 2008 uzyskaliśmy status grupy producentów rolnych i nasza  Spółdzielnia została zarejestrowana przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Rejestrze grup producentów rolnych. 

W tym dziale:

Aktualności

19 kw. 2011

WIELKANOC A.D. 2011

Z okazji Świąt Wielkanocy składamy wszystkim Klientom Spółdzielni Rolników Wielkopolskich najlepsze życzenia:…

07 sty 2011

Urzędy Skarbowe w Poznaniu zmieniają zakresy terytorialne

Od 1 stycznie 2011 roku podatnicy, płatnicy i inkasenci ze względu na…

23 gru 2010

Wesołych Świąt

Używamy cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce.